اتصالات فاضلابی پلی اتیلن

امروزه با رشد و پیشرفته شدن ساختمان سازی در جهان، روش های نوینی هم برای اتصالات فاضلاب ساخته شده است. همان طور که می دانید فاضلاب ها شاهرگ خانه محسوب می شوند و خرابی و مشکل در آن ها چهره ی زیباترین و لوکس ترین خانه ها را زشت و غیر قابل استفاده کرده است.

از جمله سیستم های فاضلابی که جایگزین سیستم های سنتی شده اند شامل سیستم های فاضلاب چدنی(فلزی)، پی وی سی و پلی اتیلن است.سیستم های پلی اتیلنی اولین بار در آمریکا و اروپا استفاده شد و قدمت آن ها به حدود دهه ۶۰ میلادی می رسد. در ایران هم اولین استفاده از سیستم های فاضلاب به سال ۱۳۵۲ برمی گردد.

سیستم پوش فیت (سیستم پلی پروپیلن):  در این سیستم یک طرف لوله دارای سوکت و یک حلقه ی آب بندی است و انتهای بدون سوکت را به قسمت دارای سوکت لوله ی بعدی متصل می کنیم. این سیستم ها دارای ویژگی های زیاد مقاومت دربرابر فشارهای مکانیکی، اسید و باز، جوندگان مانند موش و حشرات، سبک بودن و سادگی و سهولت در اجرا و نصب دارد و نیازی به چسب ندارد. ولی مشکلی که در  این سیستم ها وجود دارد این است که قیمت آن به دلیل گران تر بودن مواد اولیه بالا می رود و صدای فاضلاب در آن ها محسوس تر از سیستم های دیگر است.

این سیستم ها و اتصالات برای انتقال موادشیمیایی، فاضلاب های شهری، فاضلاب، پس آب های شیمیایی، آب و باران و هواکش فاضلاب مورد استفاده است.

اتصالات جوشی پلی اتیلن شامل سه راه جوشی ۴۵ درجه، موفه کوتاه، موفه بلند، سه راه جوشی ۹۰ درجه، دریچه بازدید، زانو جوشی ۹۰ درجه، تبدیل جوشی، زانوجوشی ۴۵ درجه، درپوش تست ، چهارراه جوشی، سه راه دو طرفه جوشی، درپوش موقت، بست سقفی، بست دیواری، موفه رابط سیفون است.

این لوله و اتصالات می توانند به راحتی جهت جریان و مسیر فاضلاب را تغییر دهند و آب بندی خوب و محکمی دارند که کم ترین آسیب را به محیط زیست وارد می کند و هم چنین وجود سیفون باعث می شود که بوی فاضلاب به بیرون راه پیدا نکند و بهداشتی تر و تمیز تر است هم چنین دارا بودن سطح صاف و صیقلی باعث شده تا مواد اضافی در آن رسوب پیدا نکنند.

شما می توانید به راحتی این اتصالات را از طریق فروشگاه های اینترنتی در برندهای مورد نظر جهت کلیه پروژه های صنعتی ساختمانی و یا کشاورزی  خریداری کنید و آن ها را با کم ترین هزینه و در کم ترین زمان به سادگی دریافت کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *