اتصالات رزوه ای پلی اتیلن

می دانیم که به طور کلی اتصالات به سه دسته پیچی ، جوشی و فشاری تقسیم می شوند. عموماً اتصالات پلی اتیلن پیچی برای پروژه های کوچک و خطوط لوله با سایز کوچک گزینه های بسیار عالی هستند. در این مقاله قصد داریم در خصوص انواع اتصالات پلی اتیلن پیچی و کیفیت و مشخصات آنها بیشتر صحبت کنیم.

چرا اتصالات پلی اتیلن پیچی را انتخاب کنم؟

شاید از خود سوال کنید که تفاوت قیمت اتصالات پیچی پلی اتیلن و نوع جوشی زیاد است و البته نوع جوشی ارزانتر از پیچی است پس چرا باید اتصالات پلی اتیلن پیچی را انتخاب کنیم؟ اتفاقاً سوال بسیار خوبی است. در نظر داشته باشید که اتصالات پلی اتیلن پیچی برای پروژه های کوچک گزینه بسیار عالی محسوب می شوند از طرفی اتصالات جوشی تنها به صورت کارخانه های هزینه ارزانتر دارند و با توجه به وزنی که دارند نیاز به هزینه بیشتری برای حمل و نقل دارند از طرفی استفاده از این اتصالات نسبت به مدل های اتصالات پیچی پلی اتیلن نیاز به تخصص بیشتری داشته و باید افرادی کاربلد برای نصب آن به کار گرفته شوند به این ترتیب مشخص شده است که شما در مجموع نیاز است که هزینه بالاتری پرداخت نمایید. در نظر داشته باشید که اتصالات پلی اتیلن پیچی برای لوله هایی که دارای سایز بزرگتری هستند اغلب گزینه خوبی محسوب نمی شود و بهتر است که از مدل های دیگر استفاده شود. در اتصالات پیچی پلی اتیلن برای نگه داشتن لوله ها و همینطور پروسه ای که سبب شود حرکت لوله ها به حداقل برسد نیاز است که از اسپیلت استفاده شود. در نظر داشته باشید که به طور کلی اتصالات پلی اتیلن پیچی می تواند شامل موارد زیر باشد:

اتصال ماده، اتصال نر، اتصال فلنجدار، رابط پلی اتیلن، سه راه مساوی، زانو مساوی، زانو ماده، زانو نر ، سه راه ماه، سه راه نر، درپوش انتهایی و سه راه تبدیل است.

مشخصات انواع اتصالات پلی اتیلن پیچی

در این بخش می خواهیم کمی دقیق تر در خصوص این محصولات صحبت کنیم.

اتصال نر پلی اتیلن پیچی از جنس پلیمر بوده و فشار قابل تحمل برای این محصول ۱۰ اتمسفر اعلام شده است، این محصول در لیست اتصالات پلی اتیلن پیچی فشار قوی قرار دارد. نوع دیگر از اتصالات پلی اتیلن پیچی رابط پلی اتیلن پیچی است که می تواند تا ۱۲ اتمسفر فشار را تحمل کند و این محصول از نوع یک سره و دو سره در بازار عرضه می شود.

زانو های ۹۰ درجه پیچی دارای دو سر متحرک و قابل تنظیم هستند و تا ۱۰ اتمسفر فشار را تحمل می کنند. از طرفی سه راه پلی اتیلن و درپوش انتهایی پیچی از جنس پلی پروپیلن کو پلیمر هستند و دارای دو مشخصه END PLUG-END CAP می باشند. در نظر داشته باشید که هر یک از اتصالات پیچی پلی اتیلن دارای یک سری مشخصات بوده که طبق پروژه وجود و نظر مشتری تعیین می شود اینطور که مشخص شده است هر یک از انواع اتصالات پیچی پلی اتیلن را می توان به صورت اصل و مرغوب خریداری کرد.

ویژگی های مهم اتصالات پلی اتیلن پیچی

یکی از مهم ترین ویژگی که سبب شده است اتصالات پلی اتیلن پیچی از نوع جوشی متمایز باشد قابلیت استفاده بیش از یکبار و یا چندباره است. در واقع اتصالات پلی اتیلن جوشی اغلب تنها یکبار مورد استفاده قرار می گیرند و دیگر نمی توان از آن استفاده کرد زیرا روند جوشکاری سبب می شود که اتصالات از وضعیت اولیه خارج شود اما اتصالات پلی اتیلن پیچی پس از نصب یک پروژه به سادگی می توانند در پروژه های دیگر نیز مورد استفاده قرار بگیرد و این موضوع نشان می دهد که به طور کلی این محصول به صرفه تر هستند.

در نظر داشته باشید که پس از نصب اتصالات پلی اتیلن پیچی نیاز است که انتهای لوله ها به طور دقیق تمیزکاری شوند و پس از آن قطعات اتصال می بایست به طور دقیق بر روی لوله ها نصب شوند. در نظر داشته باشید که پیش از محکم کردن مهره باید بتوانید مطمئن شوید که قطعات به درستی جا افتاده اند. آچارهایی که می بایست برای اتصالات پلی اتیلن پیچی استفاده شود باید طول دسته ۴۶ سانتیمتری داشته باشند و این موضوع سبب می شود که به بدنه اتصالات آسیبی وارد نشود.

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *