آشنایی با لوله سوپردرین

به مرور با افزایش جمعیت در کلان شهرها، مجتمع های ساختمانی بزرگ ساخته شد و استفاده از ماشین آلات و ابزارهای مکانیکی به صورت صنعتی رواج پیدا کرد. یکی از مشکلات موجود در ساختمان های آپارتمانی یا ابنیه بزرگ عمومی، مشکل بوی نامطبوع تاسیسات و سرو صدای ناشی از تهویه و عبور آب می باشد. این آلودگی های صوتی در کنار سایر آلودگی ها همچون تردد ماشین و غیره باعث می شود آسایش ساکنین بنا مختل شده و کارآمدی ساختمان کاهش یابد.

از بین کلیه تجهیزات تاسیساتی و مکانیکی، لوله های انتقال پسآب ها و فاضلاب ها به علت آن که به صورت غیر مدفون و در داخل فضای ساختمان به کار برده می شوند، عبور فاضلاب از آن ها با سرو صدای زیادی همراه است. گاها در هنگام شب و زمان استراحت ساکنین، سرو صدای ناشی از دفع فاضلاب در لوله ها مشکلات عدیده ای ایجاد می کند.

لوله ها و اتصالات سوپر درین با ضریب انتقال صدای بسیار پایین، انتخابی مدبرانه و صحیح برای کلیه ابنیه به خصوص ساختمان های عمومی هم چون هتل ها، بیمارستان ها، کتابخانه ها، مراکز استودیویی مانند استودیوهای ضبط صدا و سیما، ساختمان های مسکونی و اداری و تجاری وسیع یا بلند مرتبه می باشند.

لوله های سوپردرین و اتصالات مرتبط با آن، پس از بررسی و آزمایشات پیوسته و استانداردهای هدفمند بین المللی ، توانسته اند علاوه بر حل مشکل ونت یعنی دفع بوی نامطبوع فاضلاب، مشکل سر و صدای ناشی از تاسیسات را نیز حل کنند.

این لوله ها پس از قرار گیری در تاسیسات توالت ها و روشویی ها برگشت بو نداشته و به راحتی ۹۹ درصد بوی نامطبوع فاضلاب را از پسآب خارج می کنند.

استانداردهای DIN EN 1852-1 و DIN EN 14758-1 دو عدد از مهمترین آزمایشاتی می باشد که لوله های سوپر درین آن را می گذرانند. همچنین این لوله ها مقاومت شیمیایی PH2-PH12 را داشته و تحمل بار بار خودرو SLW60 در عمق ۸۰ سانتیمتری را قبول شده است.

 

در سیستم سوپر درین، هریک از اتصالات و لوله ها در یک طرف دارای سوکتی مخصوص به خود هستند. در هر سوکت یک حلقه آب بندی وجود دارد که می توان آن را به راحتی به انتهای سوکت وصل کرد.

ساختار عملکردی این سیستم از اتصالات با کیفیت تشکیل شده است به طوری که لوله و اتصال در یک سر به صورت مخروطی طراحی شده است و در داخل این مخروط یک شیار عمیق و مناسب برای نصب اورینگ قرار گرفته است. اورینگ ها در تمام بخش های اتصالات عمل آب بندی لوله و را انجام می دهند.

 

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *